czwartek, 1 lutego 2018

Nadrabianie zaległości

Czasem w życiu tak się zdarza, że sobie człowiek zaplanuje za dużo, podejmie się zbyt wielu wyzwań na raz i nagle przychodzi choroba, albo inna okoliczność, która plany i zamiary mocno weryfikuje.
Tak i w moim przypadku się stało.
Teraz, po kilku miesiącach powoli łapię równowagę i próbuję nadrabiać zaległości.

Mam trochę zdjęć i projektów, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Chciałabym również powrócić ze "studiowaniem ras owiec", ale wszystko w swoim czasie.

Jeszcze na początku grudnia uprzędłam klasyczną trójnitkę z czesanki Romney skandynawski, którą wcześniej zafarbowałam. Kolory trudne, nie każdemu się podobające.

Jest to tradycyjna trójnitka uprzędziona jako fraktal. Od samego początku przeznaczona na skarpetki, z racji tego, że Romney to nieco szorstka wełna.
Wrzuciłam gotową włóczkę na druty skarpetkowe i wydziergałam jeszcze przed Świętami skarpetki ze wzmacnianą piętą według przepisu od Intensywnie Kreatywnej.
 No i na ludziu:


Bardzo mi się podoba włóczka i efekt kolorystyczny jaki powstaje w gotowej dzianinie, skarpetki noszę i eksploatację znoszą jak do tej pory dzielnie.

Nadrabiając grudniowe zaległości nie mogę nie pokazać czesanek jakie sprowadziłam z Bolinas (Kalifornia, USA) bo się uparłam, że chcę poznać Targhee i Tasman Combeck.
 Targhee zmieniło kolorki na takie:
 Ile de France na takie (złamałam wszelkie zasady łączenia kolorów z pełną premedytacją).
 A Tasman pozostał w naturalnym kolorze. 
Dziś na tym zakończę, ale postaram się pokazać więcej w kolejnych dniach.
Życzę wszystkim wytrwałości i siły do realizacji postanowień noworocznych i przede wszystkim zdrowia, bez którego wszystko inne zaczyna się sypać.


4 komentarze:

  1. jak dla mnie te skarpetki są bardzo ładne. Twoje zaległości muszę przyznać wyglądają dość sympatycznie i mam nadzieję, że nadrobiłaś je szybko. Ja teraz czekam na nowe szydełko z https://alewloczka.pl/pl/c/Szydelka/19 gdyż poprzednie się uszkodziło i także będę musiała nadrabiać zaległości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne rzeczy. Mam nadzieję, że niedługo też tak się nauczę dziergać. Jestem właśnie na etapie nauki z YouTube (może polecić jakieś fajne kursy online lub warsztaty na terenie Wrocławia?). Kupiłam już dużo włóczek, sznurek bawełniany do szydełkowania (na szydełku też uczę się robić, ale w tym pomaga mi babcia) i różne inne akcesoria. Już czekają aby zrobić z nimi coś ładnego :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A ja szukam elektrycznego kołowotka,ale nigdzie nie ma,ate profesjonalne są nie na moją kieszeń.

    OdpowiedzUsuń